Crvena zvezda novom pobjedom nad Clujom potvrdila prolazak u grupnu fazu Europske lige

Srpski prvak Crvena zvezda igrat će u grupnoj fazi Europske lige, zahvaljujući ukupnoj pobjedi protiv rumunjskog Cluja 6:1.

Gosti iz Srbije sjajno su otvorili utakmicu i već u 5. minuti pogotkom Kataija iz kaznenog udaraca poveli 1:0. Već tada je bilo jasno da će Zvezda proći u grupnu fazu.

Cluj se vratio pogotkom Debeljuha u 34. minuti, a za novo vodstvo Zvezde i pokazat će se konačnih 2:1 pobrinuo se Pavkov pogotkom u 53. minuti. Imali su domaćinu priliku iz kaznenog udarca u 63. minuti, ali golman Borjan je zaustavio udarac Deacu.

Od ostalih susreta Europske lige koji su se igrali danas, treba istaknuti prolazak Rangersa koji je sačuvao prednost iz prvog susreta protiv armenskog Alashkerta, kao i pobjedu Fenerbahčea protiv finskog HJK-a rezultatom 5:2.

Rapid iz Beča je nadigrao ukrajinsku Zoryju sa 3:2 i također ušao u grupnu fazu, kao i Galatasaray koji je nadigrao danski Randers sa 2:1. Pobjedu je upisao i AZ Alkmaar protiv Celtica te su se Nizozemci plasirali u grupnu fazu.

Izvlačenje grupa Europske lige na rasporedu je u petak u Istanbulu s početkom u 12 sati.