Crvena Zvezda ponovo sa duplom krunom, Partizan ostao i bez trofeja Kupa Srbije

Igrači Crvene Zvezde odbranili su trofej Kupa Srbije pošto su u finalu savladali Partizan sa 2:1.

Nakon što su u ludoj završnici sezone osvojili titulu prvaka Srbije ispred Partizana, crveno-bijeli su “uzeli” i Kup, te tako nanijeli žestok udarac najvećem rivalu.

Zvezda je povela iz praktično prve prave šanse na utakmici. Irala se 24. minuta kada je Aleksandar Katai postigao pogodak za prednost.

Poslije primljenog pogotka Partizan je bio bolji tim na terenu. Međutim, crno-bijeli nisu imali pravu završnicu i na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Na početku drugog poluvremena viđeno je dosta prekida, da bi u 61. minutu Partizan iz prve dobre prilike došao do pogotka, a u strijelce se upisao Urošević.

Pored toga što je Partizan bio bolji u nastavku, Crvena Zvezda u 72. minutu stiže do novog vodstva. Nakon sjajne kontre Katai je jedan na jedan sa Stevanovićem i lagano ga matira za konačnih 2:1 i veliko slavlje ‘Delija’.