Crvena zvezda porazom od Cityja završila loš ovosezonski nastup u Ligi prvaka, RB Leipzig pobijedio Young Boys

Nogometaši aktuelnog evropskog i engleskog šampiona, Manchester Cityja, savladali su večeras u Beogradu ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2 u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka.

Pep Guardiola odlučio je ove noći odmoriti većinu prvotimaca jer su popularni ‘Građani’ već ranije osigurali prvo mjesto u grupi, ali to nije previše poremetilo tim sa Etihada koji je uspio da nastup u grupi okonča maksimalnim učinkom.

Da Zvezda neće proći baš onako kako je zamislila večeras dalo se naslutiti u 19. minutu kada je Hamilton zabio za 1:0 na asistenciju Nunesa. Pokušavao je domaćin napraviti nešto, ali ničega konkretnijeg nije bilo, da bi u 62. minutu Bobb fantastično duplirao prednost Cityja.

Zvezda je zatim krenula svim silama naprijed, a sve se isplatilo u 76. minutu kada Bukari dodaje za Hwanga, dok ovaj loptu šalje iza leđa golmana engleske momčadi. Phillips u 86. minutu sa penala povisuje na 3:1, dok utješni pogodak za konačnih 3:2 postiže Katai u sudačkoj nadoknadi.

U drugoj utakmici ove grupe snage su odmjerili RB Leipzig i Young Boys. Njemački klub slavio je sa 2:1 i potvrdio drugo mjesto u grupi te odlazak u nokaut fazu Lige prvaka. Za domaćina su zabili Šeško i Forsberg, a za goste je jedini pogodak bio djelo Colleya.

Ekipa Young Boysa će kao trećeplasirana ići u nokaut fazu Evropske lige. S druge strane, Crvena zvezda se, ponavljamo, oprostila od Lige prvaka, ali i od Evropske lige.