Crvena zvezda pred krcatom Marakanom autogolom u 90. minuti ispala iz Lige prvaka

Nogometaši srpskog prvaka Crvene zvezde su nakon velike drame na krcatoj Marakani remizirali 2:2 s ekipom Maccabija iz Tel Aviva u uzvratnom susretu play-off za ulazak u grupnu fazu Lige prvaka te s ukupnih 5:4 ispala iz elitnog natjecanja.

Prvi susret završio je 3:2 pobjedom Maccabija u Tel Avivu. Dva pogotka za izraelskog predstavnika postigao je Frantzdy Pierrot, a treći je dodao Tjaronn Chery. Strijelci za Zvezdu bili su Aleksandar Pešić i Guelor Kanga. Jedan od njih postigao je i u večerašnjem dvoboju.

Bio je to Pešić koji je u 27. minuti doveo Zvezdu u prednost, a onda je u 43. minuti Mirko Ivanić pogodio za 2:0. Činilo se da će Zvezda na predah otići s velikom prednosti, ali onda je uslijedio šok 5. minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Milan Borjan u svega nekoliko minuta je prošao put od junaka do tragičara. Golman Zvezde zaustavio je pokušaj Doleva Haziza, ali je u nastavku akcije primio pacerski gol kod kojeg je morao puno bolje reagirati.

U nastavku smo gledali relativno mirnu utakmicu, bez puno uzbuđenja, a onda je u 90. minuti Milan Pavkov katastrofalno reagirao nakon jednog centaršuta Maccabija i matirao svog golmana neobranjivim autogol. Zvezda je tako ispala iz Lige prvaka.