Crvena zvezda se okitila 31. titulom prvaka Srbije!

Nogometaši Crvene zvezde stigli su do svoje 31. titule u prvenstvu Srbije nakon što su u 27. kolu bili bolji od ekipe Rda rezultatom 5:0.

U 24. minutu Aleksa Vukanović je iznudio prekršaj defanzivca Rada za penal, a precizan s bijele tačke bio je Mirko Ivanić.

Strijelac prvog gola je potom poslao lijepu loptu u šesnaesterac, a Babić je izbjegao ofsajd zamku i rutinski zatresao mrežu. Zvezda je na poluvreme otišla s tri gola prednosti, a strijelac je bio Vukanović nakon odličnog duplog pasa s Benom.

Ubjedljivu pobjedu potvrdili su Deghenek u 57. minutu, nakon odličnog kornera Bena i Vukanović drugim golom u 82. minutu.

Zvezdi je ovo treća titula u nizu što joj je treći put pošlo za rukom nakon niza od 1968. – 1970. i od 1990. do 1992.