‘Crveni đavoli’ razočarali po navici: Bruno Fernandes spašavao United poraza od Bournemoutha

Svoju utakmicu 33. kola engleskog Premiershipa danas su odigrali Bournemouth i Manchester United, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Prve su do vodstva stigle popularne ‘Trešnjice’. Sjajni Dominik Solanke se u 16. minutu upisao među strijelce. Zatim smo gledali prilike na obje strane, da bi u 31. minutu jedan odbijanac u mrežu protivnika za poravnanje pospremio Bruno Fernandes.

Nisu dugo “slavili” gostujući navijači, obzirom da je samo pet minuta kasnije Kluivert donio novu prednost domaćinu. Do kraja poluvremena Bournemouth je nastavio da prijeti, ali vrijedi izdvojiti i prečku Fernandesa.

U nastavku poprilično slabiji ritam. Ipak, igrao se 65. minut susreta kada portugalski veznjak ponovo spašava United i zabija sa bijele tačke za konačnih 2:2.

Dobili su i domaći nogometaši penal u sudačkoj nadoknadi vremena. Međutim, isti je poništen odlukom VAR-a jer je ustanovljeno da je prekršaj bio van kaznenog prostora.

Manchester United se momentalno nalazi na sedmoj poziciji sa 50 osvojenih bodova. S druge strane, Bournemouth ima 42 i zastupa 12. mjesto, te je siguran kada se radi o borbi za opstanak.