ČUDESNI MEDVEDEV: Rus preko Tsitsipasa do finala Šangaja!

Briljantnu sezonu ruski tenisač Daniil Medvedev nastavio je plasmanom u finale ATP Masters turnira u Šangaju.

U dvoboju budućih vladara tenisa, Medved je nadigrao Grka Stefanosa Tsitsipasa 7:6, 7:5.

Tsitsipas je svoju priliku propustio u prvom setu. Kod rezultata 4:4 imao je tri vezane break lopte, ali ih nije iskoristio. Nakon toga je uslijedio tie-break u kojem je Medvedev slavio sa 7:5 i poveo 1:0 u setovima.

Ranim breakom, već u trećem gemu drugog seta Rus je došao do vodstva, ali je mladi Grk uspio uzvratiti breakom za 5:5.

Nakon toga je popustio na servisu, dozvolio novi break, da bi kasnije Medvedev bez greške odservirao i došao do velikog trijumfa.

Pobjednik Cincinnatija će u finalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Alexander ZverevMatteo Berrettini. Nijemac i Talijan će snage odmjeriti od 14 sati.