ČUDO SE NASTAVLJA: Girona nakon velike drame srušila Valenciju i zasjela na tron La Lige

Nogometaši Girone su preokretom u finišu na svom terenu pobijedili ekipu Valenciju rezultatom 2:1 u susretu 15. kola La Lige te se vratila na lidersku poziciju.

Katalonska ekipa predvođena 48-godišnjim trenerom Michelom tako nastavlja biti jedan od najvećih ovosezonskih hitova u pet najboljih europskih liga.

Valencia je povela u 57. minuti pogotkom Huga Dura, ali Girona je na kraju uspjela preokrenuti i slaviti u samom finišu susreta. Prvo je Christian Stuani u 83. minuti izjednačio na 1:1, da bi isti igrač pet minuta kasnije donio puni plijen Gironi.

Girona je tako stigla do 12. pobjede u La Ligi ove sezone i drži lidersku poziciju sa 38 bodova, dok je Valencia deseta sa 19 bodova.

Nakon obaveza u Kupu kralja Gironu u narednom kolu čeka vruće gostovanje kod Barcelone.