Čvrsto s obje noge na zemlji: Xavi oduševio iskrenošću nakon spretne i sretne gostujuće pobjede

Barcelona je u subotu navečer u gostima pobijedila Villarreal 3:1 i tako upisala prvu gostujuću ligašku pobjedu u ovoj sezoni.

Xavijevi izabranici poveli su u 48. minuti pogotkom Frenkieja de Jonga, domaćini su poravnali u 76. preko Samuela Chukwuezea, da bi se Villarreal potpuno raspao u zadnjih šest minuta.

Prvo je Memphis Depay u 88. iskoristio grešku Villarrealove zadnje linije i pogodio za 1:2, a onda je Philippe Coutinho iz kaznenog udarca u 94. postavio konačnih 1:3.

Nogometaši Villarreala bili su bolji većinu utakmice, imali su nekoliko sjajnih prilika, ali ih nisu iskoristili. Osim toga, na početku utakmice Villarrealu nije sviran penal nakon što je Gerard Pique igrao rukom u kaznenom prostoru.

Nismo igrali onako kako sam očekivao, ali smo se na kraju izvukli. Igrali smo protiv jako dobre ekipe na jako teškom terenu. Ova tri boda su nam prevažna, ali moram biti iskren i reći da smo imali sreće. Villarreal nije zaslužio izgubiti, ali moji igrači su dali sve od sebe. No, moramo biti bolji“, kazao je Xavi i oduševio nogometnu javnost svojom iskrenošću.

Barça je tako prvi put ove sezone zaredala dvije pobjede u La Ligi. U narednom kolu dočekuje Real Betis, a nakon toga ide na noge Bayernu u odlučujućem dvoboju za prolazak grupe Lige prvaka.