Da li je šampionski DNK ipak presudio? Petković u hrvatskom derbiju srušio Hajduk na krcatom Poljudu!

Na zaista prepunom splitskom Poljudu večeras je odigran derbi između domaćeg Hajduka i Dinama iz Zagreba, a gost je zahvaljujući jednom pogotku odnio jako važnu pobjedu.

Iako se činilo da bi ove sezone konačno nakon dugo vremena Hajduk mogao biti prvak Hrvatske, izgleda da su večeras snovi o tituli završeni, te mnogi smatraju kako je presudio šampionski DNK velikog Dinama.

Gost je zaprijetio već u 10. minutu. Baturina je poslao loptu za Petkovića, ali napadač ‘Modrih’ istu loše hvata glavom i propuštena je prilika za Dinamo. U nastavku nije bilo konkretnijih šansi sve do 38. minuta.

Bruno Petković je sedam minuta prije kraja regularnog toka prvog poluvremena pokazao svo majstorstvo koje posjeduje. Reprezentativac Hrvatske je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, okrenuo se i zatim sa 16 metara matirao golmana Hajduka za 0:1.

Splićani su onda ostali i bez najboljeg nogometaša i kapitena, Marka Livaje, koji se povrijedio. Igrao se 69. minut kada je Nevistić sjajno odbranio pokušaj Moufija, dok je najbolju priliku za izjednačenje imao Kalinić u 81. minutu, ali je opet Nevistić fenomenalno intervenisao.

No, Hajduk i sa ogromnom podrškom svojih navijača s tribina nije mogao ni do jednog boda, te je konačan rezultat susreta glasio 0:1. Dinamo je tako prvi put ove sezone pobijedio ljutog rivala i čini se u najboljem mogućem momentu.

Tim iz Zagreba nalazi se na drugoj poziciji tabele domaćeg prvenstva sa 57 osvojenih bodova i imaju dva boda više, ali i utakmicu manje od Hajduka. Lider je Rijeka sa 62 boda.