Da te nema, trebalo bi te izmisliti! Lampardova proslava pobjede postala viralni hit!

Igrači Evertona su u okviru 20. kola engleskog Premiershipa savladali ekipu Newcastle Uniteda rezultatom 1:0.

Sinoć se odigrala jedna veoma čudna utakmica iz više razloga. Susret je obilježio mladić koji je utrčao na teren i vezao se za stativu gola. Činilo se da je u pitanju neka vrsta protesta, ali još nije jasan tačan razlog.

Pauza je potrajala, a onda su zaštitari klještima riješili problem i izveli mladića sa terena. Zbog svih dešavanja meč se morao dosta produžiti, te se sudac odlučio na 14 minuta dodatnog vremena.

Igrao se 99. minut kada smo vidjeli prvi i jedini pogodak ovog duela. Calvert-Lewin je asistirao Iwobiju koji postiže pogodak za veliko slavlje ‘Karamela’.

Koliko je ovaj trijumf zapravo značio treneru Franku Lampardu, detaljno smo saznali po završetku utakmice. On je prilikom proslavljanja slomio ruku.

Trener Evertona je malo pretjerao u radovanju, što su potvrdili i iz kluba, te mu poželjeli brz i uspješan oporavak.