Damir Džumhur očekivano prošao u četvrtfinale ATP turnira u Antaliji

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Antaliji pobjedom nad domaćim teniserom Altugom Celikbilekom rezultatom 2:1 u setovima (6:3, 4:6, 6:3).

Džumhur je odlično odigrao prvi set i s dva napravljena breaka stigao je u vodstvo od 1:0 u setovima. Drugi gem pripao je 443. igraču svijeta, Turčinu Altugu Celikbileku, koji je rezultatom 6:4 poravnao na 1:1 u setovima.

U trećem setu Džumhur je opet zaigrao bolje, a za pobjedu mu je bio potreban još jedan napravljeni break, onaj u osmom gemu pri vodstvo od 4:3 kada je napravio i ključnu razliku zahvaljujući kojoj je stigao do pobjede.

Popularni ‘Džumi’ će u četvrtfinalu igrati protiv Jordana Thompsona, prošlogodišnjeg osvajača turnira.