Damir Džumhur zbog umora završio svoj nastup u Antaliji

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur predao je meč protiv Australca Jordana Thompsona u četvrtfinalu ATP turnira u Antaliji te je završio nastup na turniru gdje je branio titulu prvaka.

Džumhur je u proteklom periodu imao probleme s povredom ramena, ali uz dvije pobjede koje je ostvario u Antaliji činilo se da je to iza njega te da je spreman za nove izazove.

Ipak, u meču protiv Thompsona Džumhur je imao problema s umorom, zbog čega je i povraćao nakon meča, a iako se činilo da je meč predao zbog obnovljene povrede ramena, to nije bio slučaj.

U prvom setu oba tenisera igrala su poprilično sigurno na svoj servis, nije napravljen nijedan break, sve do 12. gema i vodstva Australca od 6:5 kada koristi break priliku i rezultatom 7:5 osvaja prvi set.

Početak drugog seta otvorio je Thompson koji je odmah na startu osvojio gem na svoj servis, nakon čega je Damir odlučio predati meč i završiti nastup u Antaliji.