Danci u neviđenoj drami savladali Egipat nakon sedmeraca i osigurali polufinale

Rukometaši Danske pobijedili su Egipat nakon sedmeraca i historijskog meča te se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva.

Rezultat je na poluvremenu glasio 16:13 za Dansku, no već u prvim minutama nastavka Egipat je stigao do poravnanja i sve do kraja meča rezultat je bio u “egalu” te nijedan tim nije uspio napraviti veću razliku. U finišu je Danska imala igrača više i mogla je doći do pobjede, ali je Hansen napravio grešku i otišlo se u produžetke.

Činilo se da je sve gotovo kada je Danska 30 sekundi prije kraja prvog produžetka stigla do dva gola prednosti, no tek onda je uslijedila do sada vjerovatno neviđena drama.

Egipat je s još jednim brzim golom smanjio zaostatak na jedan gol (34:33), a kada je sudija u posljednjim sekundama meča pri vodstvu Danske svirao pasivan napad, Hansen je nepromišljeno bacio loptu i zbog toga je dobio crveni karton, odnosno Egipat sedmerac i šansu za poravnanje, što su domaćini i iskoristili.

Kako je Danska ostala bez najboljeg igrača, u prvom dijelu drugog produžetka nisu uspjeli postići gol, za razliku od rivala koji je jednom zatresao njihovu mrežu.

Taj rezultat je na semaforu bio sve do pet sekundi prije kraja drugog produžetka i kada se činilo da će domaćin izbaciti Dansku jer su imali prednost od jednog gola, uslijedila je nova drama i novi nevjerovatan potez koji je produžio ovaj meč.

Jedan igrač domaćina turnira je tri sekunde prije kraja počeo ranije slaviti pobjedu i plasman u polufinale, ušao je u teren i zbog toga dobio crveni karton, a Danska sedmerac, nakon čega su i Danci uspjeli postići gol u posljednjim sekundama i pobjednik je odlučen nakon sedmeraca.

Heroj lutrije je bio golman Niklas Landin koji je odbranio dva sedmerca pa će tako Danska imati priliku da odbrani naslov svjetskog prvaka.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela između Španije i Norveške.