Danska preko Češke do prvog polufinala Eura nakon 1992. godine

Nogometaši Danske plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva nakon što su u Bakuu pobijedili Češku rezultatom 2:1. Danci su zadnji put igrali u polufinalu Eura 1992. godine kada su bili prvaci.

Pogotke za Dansku postigli su Delaney (5) i Dolberg (42), dok je jedini strijelac za Češku bio Schick (49).

Danska će u polufinalu igrati protiv Engleske ili Ukrajine, a njihova utakmica počinje večeras u 21 sat.

Odmah na početku susreta Danska je zabila gol i najavila uzbudljivu utakmicu. U petoj minuti nakon ubačaja iz kornera gol je zabio Delaney.

Danska je do drugog pogotka stigla u 42. minuti. Maehle je uputio sjajan centaršut te u kaznenom prostoru pronašao Dolberga koji je pogodio za 2:0.

Češka se vratila u život na startu drugog dijela, točnije u 49. miniuti. Coufal je uputio centaršut, a mrežu Danske zatresao je Schick nakon udarca desnom nogom. Ovo je bio njegov peti gol na Euru i sada je prvi na listi najboljih strijelaca uz Cristiana Ronalda.

U 80. minuti Poulsen je mogao riješiti sve dileme oko putnika u polufinale. Odlično je šutirao s ruba kaznenog prostora, ali Vaclik je još bolje reagirao. Međutim, to nije pomoglo njegovim reprezentativnim kolegama da dođu do poravnanja.

Danska tako nastavlja sanjati svoj san i igrati za Christiana Eriksena koji je još u 1. kolu susret s Finskom preživio srčani udar.