De Bruyne i Haaland su savršena kombinacija! Norvežanin prekinuo golgeterski post i donio Cityju pobjedu protiv Evertona

Nogometaši Manchester Cityja su u utakmici 24. kola engleskog Premiershipa dočekali ekipu Evertona na svom Etihadu i na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

City je na domaćem terenu bio apsolutni favorit protiv Evertona danas, pa zbog toga zvuči nerealno podatak da su ‘Građani’ uspjeli uputiti samo dva udarca u okvir gola gostiju.

Poprilično se patio gigant iz plavog dijela Manchestera veći dio utakmice. No, Guardiola je u 57. minutu napravio neke promjene, te je u igru ušao i Kevin De Bruyne.

Tek u 71. minutu domaća momčad dolazi do prednosti. Erling Haaland je sjajno odreagovao nakon kornera i doslovno ispalio loptu u mrežu Pickforda za 1:0. Bio je šampion Engleske čvrst na lopti, da bi u 85. minutu Haaland drugim pogotkom okončao sve dileme.

Naime, De Bruyne poslao je jednu zaista sjajnu loptu za Norvežanina koji se fenomenalno snašao i postavio konačnih 2:0. On je tako prekinuo i svoj golgeterski post. Podsjećamo, bio je Haaland skoro dva i pol mjeseca van pogona zbog teže povrede.

Manchester City se trenutno nalazi na liderskoj poziciji Premiershipa sa 52 osvojena boda i imaju bod više od drugoplasiranog Liverpoola. S druge strane, Everton je 18. sa 19 bodova i predstoji mu borba za opstanak.