De Gea u 95. minuti obranio penal za pobjedu Manchester Uniteda kod West Hama

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su ekipu West Hama u 5. kolu Premier lige sa 2:1.

Domaći su do prednosti stigli u 30. minuti susreta. Bowen je dodao Benrahmi koji je šutirao s distance, lopta je zakačila Varanea i prevarila De Geu.

No, nije dugo trajalo slavlje domaćih navijača i United je već pet minuta kasnije došao do izjednačenja. Strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

Pogba je dodao loptu za Portugalca koji je za dlaku izbjegao zaleđe, njegov prvi pokušaj zaustavlja Fabianski, ali je sedmica Uniteda odbijenu loptu ipak pospremila u mrežu West Hama.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta nezanimljivije od prvog, a zabilježeno je svega nekoliko zanimljivih situacija. Ipak, pobjedu gostima donio je Lingard sjajnim pogotkom u 89. minuti susreta.

Reprezentativac Engleske je tako presudio klubu u kojem je oživio karijeru prošle sezone.

Mogao je West Ham do izjednačenja u petoj minuti nadoknade. Shaw je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Atkinson dosudio penal. Moyes je napravio nevjerojatan potez i u igru uveo Noblea da izvede kazneni udarac, ali je iskusni veznjak šutirao loše i njegov udarac je zaustavio De Gea.

Manchester United nakon ovog kola zauzima drugo mjesto Premier lige sa 13 osvojenih bodova, jednako koliko ima i prvoplasirani Liverpool uz nešto bolju gol razliku. West Ham je osmoplasirani sa osam osvojenih bodova.

U drugom susretu odigranom danas Brighton je na svom terenu pobijedio Leicester sa 2;1. Brighton se nakon nove, četvrte pobjede u sezoni nalazi na senzacionalnom trećem mjestu Premier lige, dok je Leicester tek 12. sa šest osvojenih bodova.