De Rossijeva Roma igra sve bolje, no večeras protiv lidera Serie A nisu mogli! Inter upisao novu pobjedu u Rimu

Zaista fantastičnu utakmicu sa čak šest pogodaka gledali smo večeras u Rimu, a Inter je porazio domaću Romu rezultatom 4:2.

Primjetno je kako Roma pod trenerskom palicom novog kormilara i legende kluba, Danielea De Rossija, igra sve bolje i bolje. Međutim, večeras u meču 24. kola italijanske Serie A nisu mogli mnogo protiv Intera.

Do vodstva prvi dolazi gost i to u 17. minutu preko Acerbija. Samo 11 minuta je ‘Vučici’ trebalo da stigne do poravnanja. Pellegrini je asistirao za Mancinija koji vraća stvari na početak.

Pellegrini u 44. minutu susreta bilježi svoju drugu asistenciju, a tada je za preokret pogodio El Shaarawy. No, četiri minuta je bilo potrebno ‘Nerazzurrima’ u nastavku da stignu do poravnanja. Na asistenciju Darmiana pogodio je Thuram za 2:2.

Igrao se 56. minut kada Inter dolazi do preokreta zahvaljujući autogolu Angelina. Sve dileme oko pobjednika riješio je Bastoni u sudačkoj nadoknadi, odnosno 93. minutu večerašnjeg duela, pogodivši za konačnih 4:2.

Inter sada ostaje lider Serie A sa 60 osvojenih bodova, dok Juventus kao drugoplasirani tim ima čak sedam bodova manje. Roma, koja je s 38 bodova peta na tabeli, nastavlja sanjati plasman u Ligu prvaka.