DEBAKL DINAMA NA KOSOVU: Ballkani šokirao Jakirovićevu favoriziranu momčad

Polovica večerašnjih utakmica drugog kola Konferencijske lige odigrana je u terminu od 18:45, a pravu senzaciju vidjeli smo na Kosovu gdje je Ballkani pobijedio Dinamo Zagreb 2:0.

Momčad Sergeja Jakirovića potpuno je podbacila na Kosovu i šokirala navijače zagrebačkog kluba. Nakon uvjerljive pobjede nad Astanom u prvom kolu, Dinamo je večeras razočarao sve.

Prvak Kosova slavio je na Fadil Vokrri stadionu ponajprije zahvaljujući pogotku iz završnice prvog dijela. Bila je to vrlo zbunjujuća situacija.

Kryeziu je istrčao sam pred golmana gostiju i rutinski ga matirao, a suci su odmah poništile njegov pogodak dosudivši zaleđe. No, kako zaleđa ipak nije bilo, tako je intervencija iz VAR sobe presudila u korist domaćina.

Rezultatom 1:0 otišlo se na predah, a nastavak donosi cijeli niz napada Dinama, koji se ipak nisu isplatili. Imali su ‘Modri‘ nekoliko velikih šansi, a najbliži pogotku bili su u 60. minuti kada je nakon jednog centaršuta Vidovića jedan stoper kosovskog kluba zamalo poslao loptu u vlastitu mrežu.

U samoj završnici za potvrdu pobjede domaćina zabija Hamidi, tako da je Dinamo doživio prvi poraz u Konferencijskoj ligi i učinio skupinu vrlo interesantnom. Viktoria Plzen je vodeća momčad s maksimalnih šest bodova, Dinamo i Ballkani imaju po tri, dok je Astana bez bodova.

U ostalim susreta izdvaja se šokantan poraz Bešiktaša od Lugana rezultatom 2:3. Favorizirani turski velikan imao je prednost od 2:0, a onda je u zadnjih desetak minuta primio tri gola za poraz.