Debakl Madriđana: Barcelona ‘rastavila na proste faktore’ Getafe, Katalonci se ne predaju u borbi za titulu

Nogometaši Barcelone danas su pred svojim navijačima nadigrali ekipu Getafea sa visokih 4:0 u utakmici 26. kola španske La Lige.

Izabranici Xavija Hernandeza tako su došli do tri boda protiv kluba iz Madrida i pokazali da još uvijek ne odustaju od borbe za odbranu titule.

Raphinha je u 20. minutu nakon sjajnog proigravanja Koundea doveo ‘Blaugranu’ u vodstvo, te je zapravo 1:0 bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Vrijedi još napomenuti situaciju pred odlazak na odmor, kada je sjajnu priliku upropastio upravo strijelac pogotka.

U drugom poluvremenu, već u 53. minutu susreta, Joao Felix na asistenciju Christensena zabija za 2:0. Samo osam minuta kasnije na 3:0 je povisio De Jong, dok je konačnih 4:0 postavio rezervista Lopez u 91. minutu.

Barcelona se trenutno nalazi na drugoj poziciji La Lige i imaju svega pet bodova zaostatka za liderom Real Madridom, koji ima utakmicu manje. Getafe je 10. sa 34 osvojena boda.