Debi iz noćne more za Joaa Felixa, Fulham produbio krizu Chelseaja

Fulham je pobijedio Chelsea sa 2:1 u sklopu zaostale utakmice 7. kola engleske Premier lige, a svoj debi kao iz najgore noće more u dresu ‘Bluesa’ imao je Joao Felix.

Domaći su poveli već u 25. minuti kada je Willian zabio svojoj bivšoj momčadi, ali Chelsea je uspio izjednačiti početkom drugog dijela u 47. minuti preko Koulibalyja.

Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 58. minuti kada je Felix neoprezno startao na Tetea, a sudac Coote pokazao je izravan crveni karton Portugalcu koji je u Chelsea stigao na posudbu do kraja sezone iz madridskog Atletica.

Fulham je igrača više iskoristio u 73. minuti i pogotkom Carlosa Viniciusa stigao je do velike pobjede 2:1.

Fulham će u sljedećem kolu gostuje kod Newcastlea, dok će Chelsea ugostiti Crystal Palace.