Debitant srušio lidera: Spezia senzacionalno pobijedila Milan!

Nogometaši Spezije pobijedili su na svom terenu u sklopu 22. kola Serije A ekipu Milana sa 2:0 te su tako lideru prvenstva nanijeli ukupno treći poraz ove sezone.

Od prve minute vidjelo se da ‘Rossoneri‘ nisu na visini zadatka. S druge strane, Spezia je dominirala, pogotovo u kontranapadima te je na kraju potpuno zasluženo slavila.

U 56. minuti Maggiore je iskoristio loše izdanje lidera i zabio pogodak za vodstvo domaćina te najavu velikog iznenađenja. Spezia je 11 minuta kasnije uspjela i udvostručiti prednost. Bastoni je neometan uputio precizan udarac te pogodio za 2:0.

Podatak da nogometaši Milana u kompletnom susretu nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola najbolje oslikava stanje na travnjaku.

Milan je i dalje na vrhu Serie A s dva boda više u odnosu na drugoplasirani Inter koji ima utakmicu manje. Spezia je ovom pobjedom skočila na 14. mjesto.