Demirovićeva fantastična partija nedovoljna Augsburgu, Bayern trijumfovao i nastavio utrku za Leverkusenom

Nogometaši minhenskog Bayerna danas su u utakmici 19. kola njemačke Bundeslige gostovali ekipi Augsburga i na kraju slavili rezultatom 3:2.

Bayern u 23. minutu susreta dolazi do vodstva preko Pavlovića, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena na 2:0 uspio povisiti Alphonso Davies.

Međutim, već u 52. minutu bh. reprezentativac Ermedin Demirović smanjuje na 2:1. Harry Kane u 58. minutu vraća sigurnu prednost ‘Bavarcima’ i zabija za 3:1.

Igrao se 88. minut kada penal za Augsburg nije iskoristio rezervista Michel. No, domaćin u sudačkoj nadoknadi drugog dijela igre dobija još jedan penal, a kojeg sjajno realizuje Demirović i postavlja konačnih 3:2 za goste.

Bayern se sada nalazi na drugoj poziciji Bundeslige sa 47 osvojenih bodova, odnosno ima bod manje i utakmicu više od lidera iz Leverkusena. Augsburg je 12. sa 21 bodom.