Depay čovjek odluke: Barcelona preokretom do iznimno važne pobjede nad Elcheom

Nogometaši Barcelone pobijedili su ekipu Elchea u gostima nakon preokreta 2:1. Katalonci su do pobjede došli zahvaljujući pogotku koji je postigao Memphis Depay iz penala u 84. minuti.

Barcelona je bila bolja momčad u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli zabiti gol i doći do rezultatske prednosti. Najbolje prilike je imao De Jong, ali u dva navrata nije bio precizan.

Kada se činilo da će prvih 45 minuta igre završiti bez pogodaka, Pedri je izgubio jednu loptu i doslovno asistirao Fidelu, a ovaj to koristi na najbolji mogući način i pogađa za 1:0.

U 61. minuti Ferran Torres je pogodio za 1:1 i vratio Barcelonu u igru, a do potpunog preokreta gosti dolaze u 84. minuti kada je Depay prvo izborio, a zatim i realizirao penal za prednost od 2:1.

Do kraja susreta Elche je pokušao doći do pogotka i izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli i Barcelona je ostvarila iznimno važnu pobjedu u borbi za prva četiri mjesta koja sljedeće sezone vode u Ligu prvaka.

Barcelona trenutno ima 48 osvojenih bodova, dva više od Real Betisa koji ima susret manje te tri više od Atletico Madrida.