DERBI KOLA ZAVRŠIO REMIJEM: Inter gubio od Napolija, onda se ukazao Džeko i spasio ga od poraza

Nogometaši Intera, vodeće momčadi Serie A, izborili su bod na gostovanju kod drugoplasiranog Napolija golom Edina Džeke u 47. minuti susreta.

Napolitanci su krenuli furiozno i već u četvrtoj minuti opasno zaprijetili preko Di Lorenza. Samo minutu kasnije Osimhen je pao nakon jednog duela u kaznenom prostoru, a sudac Doveri je prvotno odmahnuo na prigovore igrača.

Međutim, VAR soba je intervenirala i na kraju dodijelila kazneni udarac Napoliju kojeg je u pogodak pretvorio Insigne. Pet minuta kasnije mogao je Napoli odmah udvostručiti vodstvo, ali je Zielinski pogodio stativu.

Nastavljena je dominacija Napolija, a najveću priliku za novi pogodak do odlaska na odmor propustio je Osimhen u 28. minuti. S druge strane, Inter je bio potpuno nemoćan pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:0.

Na samom početku nastavka Džeko je donio poravnanje Interu. Bh. napadač je prvo loše zahvatio loptu nakon ubačaja. Međutim, nakon loše reakcije u zadnjoj liniji Napolija, lopta je još jednom došla do ‘Dijamanta‘ koji je zakucava od prečke u gol za 1:1.

Do kraja susreta obje momčadi su igrale dosta opreznije s ciljem da ne dožive poraz, a najbliže pogotku bio je Elmas u 69. minuti kada je Handanovič maestralno reagirao. Ostalo je konačnih 1:1.

Inter je ostao na vrhu Serie A s jednim bodom više od večerašnjeg rivala, s tim da Napolitanci imaju i susret više.