Derbi na nivou: Lyon nakon sjajnog preokreta došao do pobjede nad Marseilleom za veliko slavlje

Momčad Lyona je u derbiju 14. kola Ligue 1 nakon preokreta savladala ekipu Marseillea rezultatom 2:1.

Nismo dugo čekali do prvog pogotka, on je pao već u desetom minutu susreta. Nakon kornera Payeta, odlično skače Matteo Guendouzi i glavom pogađa mrežu Lyona.

Nakon toga nije bilo mnogo šansi do kraja prvog poluvremena. Konačan rezultat poslije 45 minuta igre glasio je 1:0.

Izjednačenje za Lyon je stiglo u 77. minutu susreta. Xherdan Shaqiri pogađa glavom iz teške pozicije.

Pred finiš utakmice uslijedio je šok za igrače Marseillea. Moussa Dembele sjajno lobuje Pau Lopeza za veliki preokret i pobjedu Lyona.

Marseille se ovim porazom našao na trećem mjestu sa 40 osvojenih bodova, dok je Lyon sedmi sa 34 boda na svom kontu.