Derbi opravdao epitet tek u drugom poluvremenu, Liverpool i City podijelili bodove na Anfieldu

Nogometaši Liverpoola i Manchester Cityja su podijelili bodove u derbiju 7. kola Premiershipa rezultatom 2:2.

Prvo poluvrijeme okršaja na Anfieldu nije donijelo mnogo uzbuđenja, ali je sve nadoknađeno u nastavku susreta.

Liverpool stiže u vodstvo preko Manea u 59. minuti susreta, ali je slavlje trajalo samo 10 minuta.

Phil Foden koristi asistenciju Jesusa i vraća stvari na početak, ali ubrzo je viđen i treći pogodak.

Pravo malo remek djelo je Mohamed Salah izveo u 76. minuti kada nakon solo akcije pogađa mrežu Edersona.

Konačan rezultat postavio je Kevin De Bryune u 81. minuti na dodavanje sjanog Walkera.

Liverpool na reprezentativnu pauzu odlazi kao drugoplasirana momčad Premiershipa sa 15 bodova.

Jedan manje na trećoj ima Manchester City.