Derbi Rima pripao Laziju, pogodak Brazilca i greška nogometaša Rome presudili ‘Vučici’

Derbi Rima odigran je večeras u sklopu 13. kola talijanske Serie A, a Lazio je kao formalni gost savladao ekipu Rome sa minimalnih 1:0.

Dueli Rome i Lazija oduvijek su privlačili veliku pozornost nogometne javnosti, što je bio slučaj i ovog puta, iako je vidljivo da to nije onaj okršaj kao što je nekada bio.

Oba kluba vode borbu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a Lazio je ipak stigao do trijumfa kojim se probio do trećeg mjesta, dok je Roma pala na peto. ‘Nebesko-plavi’ imaju 27, a Roma 25 bodova.

Danas je pogodak odluke postigao brazilski ofanzivac Felipe Anderson u 29. minutu na asistenciju Pedra. Međutim, za sve je kriv defanzivac ‘Vučice’ Ibanez, koji je napravio ogromnu amatersku grešku u odbrani.

Lazio je u nastavku prepustio inicijativu Romi koja nije uspjela napraviti ništa konkretno i rezultat je ostao 1:0. Bez dileme, ovaj će poraz biti bolan za Josea Mourinha koji teško podnosi isti u velikim utakmicama.