Derbi u Leipzigu opravdao očekivanja, Sane spasio Bayern poraza

U derbi meču 6. kola njemačke Bundeslige, nogometaši Red Bull Leipziga i Bayerna podijelili su bodove u sjajnom meču, na kraju je bilo 2:2.

Domaći tim imao je dva gola prednosti već nakon 26 minuta igre. Pogoci su bili djelo Opende i Lukebe koji su tako iskoristili smušenost odbrane Bavaraca i loše reakcije golmana Ulreicha.

No, kao i mnogo puta do sada, Bayern je pokazao šampionski mentalitet i nekako uspio izbjeći poraz.

Stvar je u svoje ruke uzeo Leroy Sane koji je izveo slobodnjak u 54. minuti. Lopta je pogodila Henrichsa ispostaviće se u ruku i sudija je pokazao na penal.

Precizan izvođač najstrožije kazne u nogometu bio je Harry Kane. Golman Blaswich je pročitao stranu, ali je udarac Engleza bio dovoljno jak i precizan da postigne svoj svoj osmi gol u sezoni.

U 70. minuti Musiala je uposlio Sanea, koji je bio prebrz za odbranu Leipiziga i koji pogađa rutinski za poravnanje rezultata.

Bavarski velikan sada ima dva boda manje od lidera Leverkusena i jedan manje od najvećeg iznenađenja dosadašnjeg toka sezone, ekipe Stuttgarta.

Leipzig je, s druge strane, peti sa 13 osvojenih bodova.