Derbi večeri na Etihadu ponudio uzbuđenja tek u drugom poluvremenu, Sporting “gurnuo” Borussiju u Evropsku ligu

Nogometaši Manchester Cityja savladali su Paris Saint-Germain u derbiju 5. kola Lige prvaka rezultatom 2:1.

Nakon razočaravajućeg prvog poluvremena, u nastavku se igra “rasplamsala” i opravdala epitet velikog okršaja.

Kylian Mbappe nakon izrađene akcije kroz noge pogađa mrežu Edersona i dovodi goste u vodstvo. Igrala se 50. minuta.

Samo 13 minuta trajalo je vodstvo PSG-a s obzirom da je City ubrzo preuzeo inicijativu i preko Raheema Sterlinga stigao do izjednačenja.

Već u 76. minuti, ‘Građani’ su preokrenuli rezultat. Izrađenu akciju i prepoznatljiva dodavanja je dobro ispratio i na kraju rutinski poslao u mrežu rezervista Gabriel Jesus.

Manchester City će kao prvoplasirana momčad grupe A u nokaut fazu, dok će PSG svog protivnika u narednoj fazi tražiti sa drugog mjesta.

Iznenađenje večeri priredio je Sporting koji je na Jose Alvalade stadion deklasirao Borussiju Dortmund sa 3:0 i “gurnuo” je u Evropsku ligu.

Pedro Goncalves je u 30. i 39. minuti doveo svoj tim u sigurno vodstvo, a stigao se upisati i u asistente u 81. minuti kada je pogodak postigao Porro.

Vrijedi napomenuti da je Goncalves promašio jedanaesterac, tako da je ovaj poraz njemačkog tima mogao biti i uvjerljiviji.

Veliku blamađu ‘Milionera’ je u sudijskoj nadoknadi ublažio Malen.

Sporting kao drugoplasirana momčad grupe C ide u nokaut fazu.

Narednu rundu Lige prvaka osigurao je i Real Madrid, koji nije dozvolio da se ponovi blamaža protiv Sheriffa. ‘Kraljevi’ su slavili sa 3:0 golovima Alabe, Kroosa i Benzeme.