Derbi začelja u Premiershipu okončan podjelom bodova: Luton u samom finišu šokirao Burnley

Nogometaši Burnleya su na domaćem terenu u utakmici 21. kola engleskog Premiershipa dočekali ekipu Lutona, te na kraju remizirali rezultatom 1:1.

Bio je ovo pravi derbi začelja, obzirom da su snage odmjerile ekipe koje se nalaze u zoni ispadanja. No, u njoj su i nakon ovog susreta. Burnley je pretposljednji sa 12 bodova, dok tim iz Londona ima četiri boda više.

Domaćin je večeras poveo u 36. minutu. Bila je to perfektna tranzicija Burnleya, koja je završena tako što je Odobert probio po lijevoj strani i poslao oštar pas u peterac, lopta se odbila od jednog igrača Lutona pravo na nogu Amdounija, kojem nije bilo teško pospremiti je u mrežu.

U nastavku smo vidjeli mnogo borbe, ali pravih šansi nije bilo. Rezultat je ostajao isti i sve je išlo ka tome da će Burnley upisati jako važan trijumf. Ipak, igrao se 92. minut kada je Doughty centrirao, Trafford “zaplivao” u prazno, a Carlton Morris pogodio za konačnih 1:1.

Provjeravao se pogodak Lutona u jednom od posljednjih napada na utakmici u VAR sobi, zbog eventualnog prekršaja nad golmanom, ali je presuđeno da ga nije bilo.