Derby della Madonnina u ne baš atraktivnom izdanju: Milan i Inter remizirali u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije

Milan i Inter nisu nam ponudili mnogo u prvoj polufinalnoj utakmici (0:0), te ćemo konačnu odluku o finalisti Kupa Italije saznati za 50 dana.

Susret je krenuo dobro i već nakon desetak minuta igre ‘Rossoneri’ su imali dvije dosta dobre šanse. U 10. minutu je pokušaj Saelemaekersa odbranio Handanović, a minut nakon toga Theo Hernandez je poslao loptu pored gola.

Milan je bio malo konkretniji, no nisu uspjeli doći do pogotka. Oba trenera su u drugom poluvremenu izmjenama pokušavali nešto promijeniti, ali im nije pošlo za rukom.

Tako se nastavila kriza Intera koji na posljednje četiri utakmice nije postigao niti jedan pogodak, dok Milan može biti zadovoljan jer nije poražen na već tri gradska derbija ove sezone.

Revanš ova dva tima odigrat će se 20. aprila. Treba podsjetiti da sutra drugo polufinale igraju Juventus i Fiorentina.

Narednu utakmicu Milan će igrati protiv Napolija u okviru Serije A, dok će Inter dočekati slabašnu Salernitanu.