DeRozan je postao noćna mora Lakersa, Nurkić vrlo dobar u gostujućoj pobjedi Blazersa

Na NBA parketima u noći sa nedjelje na ponedjeljak odigrano je šest susreta, a Chicago Bullsi približili su se vrhu Istoka pobjedom 115:110 nad Los Angeles Lakersima.

Bullse je do pobjede vodio sjajni DeMar DeRozan junačkom zadnjom četvrtinom, u kojoj je postigao 19 od svojih 38 koševa. Podijelio je i šest asistencija i tako izjednačio učinak iz prethodnog trijumfa nad Lakersima, kada je također postigao 38 uz šest asistencija.

DeRozan je tako postao prvi košarkaš Bullsa nakon Michaela Jordana koji je u jednoj sezoni protiv Lakersa imao prosjek od najmanje 38 koševa. Osim toga, postao je prvi košarkaš Bullsa nakon 25 godina koji je u posljednjim četvrtinama triju susreta zaredom postigao 50 koševa.

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili Memphis Grizzliese u gostima 105:100. Najefikasniji košarkaš Blazersa bio je Damian Lillard sa 32 koša, a 28 je dodao Norman Powell.

Bh. centar u redovima Portlanda Jusuf Nurkić je odigrao solidnu utakmicu i bio je nadomak double-double učinka. ‘Bosanska zvijer‘ je postigla devet koševa uz 11 skokova.

Dallas Mavericksi su bez ozlijeđenog Luke Dončića izgubili od Minnesote Timberwolvesa 111:105, a za najveće iznenađenje osiromašene NBA večeri, u kojoj su odgođena tri susreta, pobrinuli su se Detroit Pistonsi.

Najlošija momčad NBA lige upisala je tek petu pobjedu sezone nadigravši Miami Heat 100:90. Pistonse je do pobjede vodio Saddiq Bey sa 26 ubačaja, a bh. reprezentativac Luka Garza ubacio je četiri koša uz dva skoka.