Deseta pobjeda u sezoni: Verstappen slavio na domaćoj stazi i nastavio dominaciju

Aktualni svjetski prvak Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je današnje utrke Formule 1 za Veliku nagradu Nizozemske.

Verstappen je na domaćoj stazi Zandvoort ostvario 30. trijumf u karijeri i tako povećao prednost u generalnom plasmanu. Ovo mu je bila deseta pobjeda ove sezone.

Drugo mjesto je zauzeo vozač Mercedesa Britanac George Russell, dok je treći završio Monežanin Charles Leclerc iz Ferrarija.

Russellov timski kolega i sunarodnjak Lewis Hamilton kroz cilj je prošao kao četvrti, a Meksikanac Sergio Perez iz Red Bulla je okončao trku na petoj poziciji.

U generalnom plasmanu nakon 15 utrka vodi Verstappen sa 310 bodova, dok Perez i Leclerc dijele drugo mjesta sa po 201 bodom.

Sljedeća utrka vozi se već sljedećeg vikenda za Veliku nagradu Italije na kultnoj stazi Monza.