Desetkovani Atletico Madrid uspio savladati Rayo Vallecano i trku za plasman u Ligu prvaka učinio još zanimljivijom

Momčad Atletico Madrida je u okviru 29. kola španske La Lige savladala ekipu Raya Vallecana rezultatom 1:0.

Jedini pogodak za ‘Jorgandžije’ postigao je Koke u 49. minutu utakmice. Atletico je u prvom poluvremenu imao blažu inicijativu na terenu. Griezmann se našao u tri izgledne šanse, no nije uspio pogoditi mrežu Raya.

S druge strane, domaći nisu imali niti jednu priliku da ugroze gol Jana Oblaka, pa je rezultat poslije prvih 45 minuta glasio 0:0.

Sve se promijenilo na startu drugog dijela. Nakon svega četiri minuta igre Koke je odigrao dupli pas sa Felixom, a zatim pogodio malu mrežu protivničkog gola. U nastavku se i Rayo pokušavao aktivirati u ofanzivi, ali je rezultat ostao isti.

Igrao se 85. minut kada je momčad Diega Simeonea ostala sa igračem manje. Angel Correa je uputio psovku glavnom sudiji, nakon čega je zaradio direktno isključenje.

Atletico Madrid se sada nalazi na trećoj poziciji La Lige sa 54 boda, tri više od Barcelone, koja ima dvije utakmice manje. Sevilla je samo na dva boda više u odnosu na Atletico, dok je u igri još i petoplasirani Betis sa utakmicom manje od Madriđana.