Desetkovani Liverpool lako izašao na kraj sa West Hamom u Londonu

Momčad aktuelnog prvaka Premiershipa Liverpoola upisala je sigurnu pobjedu u gostima protiv West Hama u susretu 21. kola engleskog Premiershipa rezultatom 3:1.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a u prvom poluvremenu nešto bolji su bili igrači Liverpoola koji su uputili sedam udaraca prema golu West Hama.

Ključni trenutak utakmice desio se u 57. minuti kada je Klopp izveo Millnera iz igre, a ubacio Jonesa, koji je faktički iz prvog dodira upisao asistenciju i dodao do Salaha koji u svom stilu dovodi ‘Redse’ do vodstva.

Devet minuta nakon toga Egipćanin postiže i drugi gol, ovaj put nakon sjajnog kontranapada i asistencije Shaqirija.

Pitanje pobjednika riješio je Wijnaldum u 84. minuti golom za 3:0. Domaćin je uspio smanjiti na 3:1 golom Dawsona u 87. minuti.

Liverpool se nakon ove pobjede nalazi na trećoj poziciji na tabeli sa 40 osvojenih bodova. West Ham ostaje na petoj sa 35 bodova.