Desetkovani Sassuolo ispustio prednost protiv Rome, Italijan u finišu koban za domaćine

Danas je odigrana utakmica 25. kola italijanske Serije A između Sassuola i Rome, a završena je remijem (2:2).

Utakmicu je bolje počeo domaći tim i čak stigao do pogotka preko Guide u sedmom minutu, ali je on poništen zbog igranja rukom. S druge strane, Afena-Gyan se našao pred golom Sassuola u 14. minutu, no golman domaćih je sjajno odbranio njegov udarac.

U smiraju prvog dijela momčad Rome je dobila penal, a odgovornost je preuzeo Tammy Abraham i pogodio za vodstvo ‘Vučice’.

Drugo poluvrijeme izabranici Josea Mourinha su otvorili jako lošte. Chris Smalling je u 47. minutu loptu poslao u vlastitu mrežu za izjednačenje. Sassuolo zatim stiže do preokreta u 73. minuti preko Hameda Juniora.

Pet minuta poslije toga Ferrari dobija drugi žuti karton i Sassuolo je ostao sa desetoricom na terenu. Nisu mogli izdržati pritisak, te su primili pogodak u petom minutu sudačke nadoknade. Bryan Cristante je sjajno glavom pogodio mrežu Consiglija za konačnih 2:2.

Roma se našla na sedmoj poziciji Serije A sa 40 bodova, dok je momčad Sassuola na 12. mjestu sa 10 bodova manje.