DETALJ KOJI JE MNOGIMA PROMAKNUO: Cristiano Ronaldo u ulozi u kakvoj ga ne viđamo često

Nogometaši Juventusa pobijedili su Barcelonu rezultatom 3:0 u šestom kolu Lige prvaka na Nou Campu i tako osvojili prvo mjesto u grupi.

Nagrada za najboljeg igrača susreta pripala je Cristianu Ronaldu koji je zabio dva pogotka iz penala. Bio je to susretu u kojem je Portugalac bio strašno motiviran jer je prvi dvoboj s Barcelonom propustio zbog pozitivnog nalaza na koronavirusa.

Također, bio je i ovo prvi duel Ronalda i Lea Messija u klupskim bojama nakon što je Portugalac u ljeto 2018. napustio Real Madrid i potpisao za Juventus.

Koliko je Ronaldo bio inspiriran najbolje pokazuje scena iz 81. minute pri rezultatu 3:0 za Juventus. Messi je bravurom u naletu iz igre izbacio gostujućeg kapetana Lea Bonuccija pa se sjurio prema golu Gigija Buffona.

No, tada se mu se ispriječio, ni manje ni više nego – Ronaldo! Portugalac se od prve do zadnje minute junački vraćao pomagati zadnjoj liniji i to je pružalo rezultate kao u ovoj akciji.

Ronaldo je odreagirao poput iskusnog stopera i majstorski odnio loptu ispred Messija. Iako mu vraćanja u zadnju liniju nisu u opisu posla, Portugalac je odigrao maksimalno angažirano u oba smjera i to se Juventusu vratilo na najbolji mogući način.