Devet golova na Etihadu, Arsenal ‘petardom’ savladao Norwich, Southampton šokirao West Ham

Momčad Manchester Cityja je u okviru 19. kola Premiershipa savladala ekipu Leicestera nevjerovatnim rezultatom 6:3.

Za tim Pepa Guardiole pogađali su Kevin De Bruyne u 5. minutu, Riyad Mahrez u 14. minutu, Gundogan u 21. minutu, Sterling u 25. i 87. minutu, te Laporte u 69. minutu susreta.

U ekipi Leicestera mrežu su pogađali Maddison u 55. minutu, Lookman u 59. minutu, te Iheanacho u 65. minutu susreta.

Utakmicu su obilježila dva penala u korist ‘Građana’, a najististaknutiji za City bili su Sterling i Mahrez, dok je u ekipi Leicestera sjajnu utakmicu odigrao Iheanacho.

Manchester City se nalazi u sjajnoj formi, a to potvrđuje i liderska pozicija Premiershipa sa 47 osvojenih bodova. Leicester je deseti sa 22 boda na svom kontu.

U drugoj utakmici 19. kola Premiershipa u ovom terminu snage su odmjerili Norwich i Arsenal, a ‘Topnici’ su slavili visokom pobjedom od 5:0.

Za Arsenal su pogađali Bukayo Saka u 6., odnosno 67. minutu susreta, Tierney u 44., Lacazette u 84. i Smith Rowe u 91. minutu.

Najistaknutiji u ekipi Mikela Artete bio je Saka koji je danas uspio upisati dva pogotka.

Arsenal je prvi dio sezone završio na četvrtom mjestu sa 35 bodova, dok je Norwich na posljednjem mjestu Premiershipa sa samo deset bodova.

Treća utakmica 19. kola Premiershipa igrala se između Tottenhama i Crystal Palacea, a domaćini su slavili sa sigurnih 3:0.

Za ‘Spurse’ su pogađali Harry Kane u 32. minutu, Lucas Moura u 34. minutu, te Son Heung-Min u 74. minutu susreta.

Najbolji pojedinac ekipe Antonija Contea bio je Lucas Moura, a Brazilac je postigao jedan pogodak i upisao dvije asistencije.

Tottenham je ovom pobjedom dospio na petu poziciju Premiershipa sa 29 osvojenih bodova, dok je Crystal Palace 12. sa 20 bodova.

Četvrtu utakmicu 19. kola Premiershipa odigrali su West Ham i Southampton, a gosti su iznenadili domaćina i slavili rezultatom 3:2.

Za West Ham su pogađali Antonio u 49. minutu i Benrahma u 64. minutu susreta. U redovima Southamptona precizni su bili Elyounoussi u 8. minutu, Ward-Prowse u 61. minutu i Bednarek u 70. minutu susreta.

Ward-Prowse je odnio nagradu za najboljeg pojedinca u redovima Southamptona upisavši pogodak i asistenciju.

West Ham zauzima šestu poziciju sa 28 bodova na svom kontu, dok je Southampton 14. sa 20 osvojenih bodova.