Di Maria priredio šou u Nantesu za Juventusov prolaz u osminu finala Europa lige

Nogometaši Juventusa pobijedili su Nantes na gostovanju rezultatom 2:0 i na taj način osigurali osminu finala Europa lige.

Apsolutni heroj momčadi iz Torina je argentinski nogometaš Angel Di Maria koji je francuskom rivalu zabio dva gola.

Prvi je bio posebno remek djelo iz 5. minute na dodavanje Fagiolija, dok je drugi došao sa bijele tačke 15 minuta kasnije.

Pobjedu i ubjedljiv trijumf Juventusa postavio je Di Maria svojim trećim golom na utakmici u 78. minutu susreta

Poraz i eliminaciju Nanetsa ubrzao je Pallois u 18. minutu kada je dobio crveni karton zbog očiglednog igranja rukom na liniji svog gola.

Susret u Italiji između ova dva tima završen je sa 1:1, pa tako ‘Stara dama’ putuje u narednu rundu rezultatom 3:1.