Dinamo bez većih problema savladao Astanu na Maksimiru i sa stilom započeo takmičenje u Konferencijskoj ligi

Nogometaši zagrebačkog Dinama su pobjedom nad Astanom rezultatom 5:1 započeli takmičenje u ovosezonskom dijelu Konferencijske lige.

‘Modri’ nisu dozvolili veće iznenađenje, pa su bez problema savladali Astanu koja se nije imala čemu nadati na vrućem gostovanju.

Petković je započeo reviju pogodaka u 43. minuti sa bijele tačke, da bi na 2:0 za Dinamo povisio isti igrač u 53. minuti, također sa iste pozicije.

Već u 58. je bilo 3:0, a u strijelce se upisao Bulat, da bi Astana pogodak utjehe postigla u 78. minuti preko Hovhannisyanaa.

4:1 je bilo u 85. minuti kada pogađa Halilović, a isti igrač je u dubokoj sudijskoj nadoknadi režirao pravu katastrofu za gostujuće nogometaše.

U narednom kolu Konferencijske lige, Dinamo gostuje kod FC Balkanija, dok će Astana dočekati Viktoriju Plzen koja uz Dinamo ima tri boda u grupi C.