Dinamo igrao sjajno protiv Seville, a onda se raspao u dvije minute: Sada mu treba čudo u Zagrebu

Nogometaši Seville pobijedili su Dinamo Zagreb u prvom susretu šesnaestini finala Europske lige 3:1, a svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu.

Sevilla je bolje otvorila utakmicu pa preko Rakitića u 13. minuti dolazi u vodstvo, a prije toga je golman Livaković srušio Papua Gomeza i sudac je pokazao na najstrožu kaznu.

U završnici prvog dijela Dinamo se uspio vratiti u utakmici, a strijelac pogotka za 1:1 bio je Oršić u 41. minuti. I kada se činilo da će hrvatski prvak s odličnim rezultatom otići na predah, uslijedila su dva šoka za ‘Modre‘.

Prvo je Ocampos u 44. minuti zabio za 2:1 i tako vratio vodstvo domaćinima, da bi u prvoj minuti nadoknade Martial poentirao za 3:1. U svega dvije minute Dinamo je tako prosuo sve dobro što je napravio na početku utakmice.

U drugom dijelu nismo vidjeli tempo igre kao u prvom, a iako su obje momčadi imale nekoliko prilika, mreže su mirovale i dvoboj je završen pobjedom Seville 3:1.

U ostalim susretima Atalanta je pobijedila Olympiakos nakon preokreta 2:1, Porto je također nakon preokreta bio bolji od Lazija 2:1, dok je dvoboj između RB Leipziga i Real Sociedada završio remijem 2:2.