Dinamo izgubio od Villarreala golom iz penala, Slavia zaustavila Arsenal, pobjede Rome i Uniteda

Odigrane su prve četvrtfinalne utakmice Europa lige. U Zagrebu je Villarreal pobijedio Dinamo 1:0, Slavia Prag je kao gost remizirala s Arsenalom 1:1, Roma je slavila kod Ajaxa 1:2, a Manchester United je u gostima nadigrao Granadu 0:2.

Nogometaši Dinama na svom su Maksimiru poraženi od Villarreala sa 0:1. Jedini gol na susretu Villarreal je zabio iz penala u 44. minuti kada je siguran bio Gerard Moreno.

Ranije je Teophile-Catherine na gol-aut liniji rukom zaustavio pokušaj centaršuta Morena pred Dinamov gol, a sudac Siebert je odmah pokazao na jedanaesterac.

Arsenal je na svom Emiratesu remizirao protiv Slavije Prag 1:1. Strijelac za ‘Topnike‘ bio je Pepe u 86. minuti, a u trenucima kada je izgledalo da će londonski klub ostvariti dobar rezultat pred uzvrat, Holeš je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio za 1:1.

Sjajan rezultat na gostovanju kod Ajaxa ostvarila je Roma. Na kraju je bilo 2:1 za ‘Vučicu‘. Klaassen je u 39. minuti zabio za vodstvo ‘Kopljanika, a Tadić u 53. minuti nije iskoristio penal. Za 1:1 pogodio je Pellegrini golom iz slobodnjaka u 57. minuti, a veliki preokret Romi donio je Ibanez u 87. minuti

Nogometaši Manchester Uniteda su u gostima nadigrali Granadu sa 2:0. Za vodstvo ‘Crvenih vragova‘ zabio je Rashford u 31. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Bruno Fernandes golom iz penala u samoj završnici utakmice.