Dinamo “na mišiće” izbacio makedonskog prvaka i osigurao europsku jesen

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su 3. pretkolo Lige prvaka. Nakon 2:2 na Maksimiru u prvom susretu protiv makedonskog Shkupija, u uzvratu u Skoplju bilo je 1:0 za hrvatskog prvaka.

Modri‘ su s epitetom velikog favorita ušli u dvomeč s prvakom Sjeverne Makedonije, ali se pokazalo da tu ima još puno nedostataka u igri momčadi Ante Čačića.

Dinamo ni večeras nije pokazao igru kakva se od njega očekuje, ali je uspio upisati minimalnu pobjedu za 3. pretkolo i osigurati europsku jesen čak i ako ispadne u narednoj fazi kvalifikacija za Ligu prvaka.

Jedini gol na utakmici postignut je na samom početku drugog poluvremena. Velike zasluge za gol idu reprezentativcu BiH Luki Menalu koji je minutu ranije ušao u igru.

Čačić je uveo Menala na poluvremenu, a on mu se ekspresno odužio asistencijom. Brzonogi napadač je proigrao kapetana Arijana Ademija koji je zahvaljujući lijepoj asistenciji ostao sam na vrhu peterca i rutinski matirao golmana Shkupija za prednost Dinama.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat dvoboja. Dinamo će u 3. pretkolu igrati protiv bugarskog Ludogoreca koji je u dvomeču izbacio irski Shamrock s ukupnih 4:2.

Od zanimljivih rezultata večeras, izdvaja se ispadanje slovenskog Maribora od moldavskog Sheriffa (0:1), koji je ranije izbacio prvaka BiH Zrinjski.