Dinamo nadomak nokaut faze Evropske lige nakon trijumfa u Austriji

Dinamo Zagreb je ostvario veliku pobjedu u 4. kolu grupe K Evropske lige, a zagrebački Modri su slavili na gostovanju protiv austrijskog Wolfsbergera rezultatom 3:0.

Gosti su poveli u 60. minuti kada se u gužvi nakon odbijene lopte najbolje snašao Lovro Majer, pogodivši za 1:0 i veliko slavlje hrvatskog šampiona.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Bruno Petković golom u 75. minuti za konačnih 2:0, a prethodno je sve uradio Arijan Ademi koji je nesebično uposlio robusnog golgetera.

Konačan rezultat i nova tri boda hrvatskom predstavniku donio je mladi Ivanušec.

Dinamo je sada na čelu grupe sa osam bodova, a do kraja ih očekuju utakmice protiv Feyenoorda na gostovanju u Roterdamu te domaći meč protiv CSKA Moskve.