Dinamo nije uspio izvesti novo čudo, Milan je ipak bio prejak

U terminu od 18:45 odigrane su dva susreta drugog kola grupne faze Lige prvaka, a pobjedu su ostvarili nogometaši Milana protiv zagrebačkog Dinama (3:1).

Nakon što su ‘Modri‘ šokirali Chelsea u prvom kolu, isto su željeli napraviti na San Siru, ali ih je dočekao inspirirani talijanski prvak.

U prvom dijelu ‘Rossoneri‘ su dominirali, ali nije bilo većih prilika i uzbuđenja. Završnica prvog poluvremena rezultirala je kaznenim udarcem nakon što je srušen Rafael Leao. Siguran izvođač u 45. minuti bio je Giroud za prednost Milana na poluvremenu.

U nastavku smo vidjeli puno uzbuđenja. Već u 47. minuti sjajni Raafel Leao projurio je po lijevoj strani i ubacio, a Saelemaekers zabija glavom za 2:0.

Dinamo se nije predao već je u 56. minuti Oršić zabio za 2:1. Međutim, to je bilo sve što je Dinamo danas napravio. Do kraja susreta prvijenac u dresu Milana zabija Pobega i postavlja konačnih 3:1.

U drugoj utakmici u ovom terminu Shakhtar i Celtic su remizirali 1:1 u Varšavi. Gosti su poveli autogolom Bondarenka u 10. minuti, ali je nakon pola sata igre izjednačio Mudrik. To je bio i konačan rezultat.