Dinamo nije uspio pobijediti Legiju na svom terenu, u Varšavi pada odluka o putniku u play-off

U prvom susretu 3. pretkola Lige prvaka Dinamo je na svom terenu remizirao s poljskom Legijom rezultatom 1:1 (0:0).

Dinamo je u prvom dijelu bio bolja momčad, ali nije uspio stvoriti nijednu pravu šansu. Gosti su se dobro branili i nisu pokazali previše u igri prema naprijed.

Prvu šansu u nastavku imao je Dinamo, Majer je u 55. minuti odlično šutirao sa 25 metara, ali je Boruc zaustavio taj udarac. Međutim, pet minuta kasnije niti Boruc ništa nije mogao.

Ivanušec je centaršutom pronašao Petkovića koji je sa 10-ak metara majstorski glavom pogodio za 1:0. Nakon vodstva Dinamo je nastavio dominirati i činilo se kako će zabiti i drugi gol, ali gosti su poravnali ni iz čega.

Nakon jedne polukontre lopta je došla do Mucija koji se driblingom riješio Mišića te je preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio donji desni kut Livakovićeva gola.

Uzvratni susret između Legije i Dinama igra se u utorak u Varšavi. Pobjednik ovog susreta će u play-offu igrati s boljim iz duela Crvene Zvezde i Sheriffa dok poraženi ide u play-off Europa lige gdje će igrati s gubitnikom sraza Ferencvarosa i Slavije Prag.

Svakako treba napomenuti da su i Dinamo i Legija osigurali najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.