Dinamo puca i blista u Evropi! Fenomenalni Petković srušio PAOK na Maksimiru, kapiten ‘Modrima’ donio veliku pobjedu

Nogometaši Dinama večeras su u Zagrebu na Maksimiru ugostili ekipu PAOK-a u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige, te slavili sa uvjerljivih 2:0.

Izgleda da se Dinamo zaista ne šali u Evropi ove sezone. Nakon prolaska grupne faze, ‘Modri’ su eliminisali favorizovani Real Betis, a sada su na dobrom putu da se plasiraju u četvrtfinale.

Junak Dinama večeras je bio Bruno Petković, koji je postigao oba pogotka. Prijetio je domaćin od samog početka, pa smo vidjeli pokušaje Hoxhe i Baturine, ali su mreže mirovale.

Zatim je u 37. minutu Petković iskoristio sjajno veliku grešku gostujućeg defanzivca, oduzeo mu loptu i krenuo prema golu PAOK-a. Njegov udarac je prvo zaustavio Kotarski, no iz drugog pokušaja napadač Dinama je bio siguran i počelo je slavlje na Maksimiru.

U nastavku hrvatski velikan stiže do novog pogotka. Igrao se 71. minut kada je Baturina podvalio jednu loptu u kazneni prostor, a Petković je plasira preko Kotarskog u mrežu za konačnih 2:0 i veliki kapital Dinama pred revanš u Grčkoj.

Osim ovog meča večeras su od 21 sat odigrane još tri utakmice osmine finala Konferencijske lige. Odličan duel Maccabi Haife i Fiorentine okončan je rezultatom 3:3, Fenerbahče je slavio u Belgiji, dok je bez pogodaka završen susret Servettea i Viktorije Plzen.