Dinamo remizirao na startu Europa lige, uvjerljive pobjede Milana i Tottenhama, poraz Zvezde

U četvrtak navečer završeno je 1. kolo Europa lige, a u drugim dvobojima favoriti su ubilježili uvjerljive pobjede.

Dinamo Zagreb je u dvoboju 1. kola grupe K Europa lige na svom terenu remizirao 0:0 protiv Feyenoorda, unatoč tome što je imao igrača više u posljednjih 20 minuta.

Modri‘ su protiv nizozemskog predstavnika odigrali sasvim pristojnu utakmicu u kojoj su gosti bio bolji u prvom, a domaćini u drugom dijelu pa je remi najobjektivniji rezultat.

U drugoj utakmici ove grupe Wolfsberg i CSKA Moskva remizirali su 1:1. CSKA je poveo u petoj minuti pogotkom Gaicha, a na 1:1 izjednačio je Liendl iz penala u 42. minuti.

U dvoboju 1. kola grupe H Milan je u gostima nadigrao Celtic sa 3:1, dok je u susretu iz iste grupe Lille u Češkoj pobijedio Spartu s 4:1. Pobjede su ubilježili i Tottenham, Leicester, Villarreal i Braga.

Tottenham je u dvoboju grupe J pobijedio LASK sa 3:0 golovima Lucasa (18), Andradea (27-ag) i Sona (84), dok je Royal Antwerp u gostima nadigrao Ludogorets sa 2:1.

Uvjerljiv je bio i Leicester u grupi G pobijedivši Zoryu sa 3:0. Golove su postigli Maddison (29), Barnes (45) i Iheanacho (67). U drugoj utakmici iz ove grupe Braga je identičnim rezultatom nadigrala AEK.

Villarreal je u golijadi u grupi I pobijedio Sivasspor sa 5:3. Kubo (13), Bacca (20), Foyth (57) i Paco Alcacer (74, 78) su poentirali za španjolski sastav, dok su strijelci za tursku momčad bili Kayode (33), Yatabare (43) i Gradel (64).

U drugoj utakmici Maccabi Tel-Aviv je pobijedio Qarabag sa 1:0, a pogodak vrijedan tri boda zabio je Cohen u 10. minuti.

Hoffenheim je u susretu grupe L pobijedio Crvenu zvezdu sa 2:0, a strijelci su bili Baumgartner (64) i Dabour (90+3).