Dinamo srušio Krasnodar i došao na korak do osmine finala, Zvezda zaustavila Milan

Nakon višemjesečne pauze, na pozornicu se vratila Europa liga, a u prvim dvobojima šesnaestine finala vidjeli smo mnoštvo golova, preokreta i uzbudljivih trenutaka.

Nogometaši zagrebačkog Dinama odigrali su fantastičnu utakmicu protiv ruskog Krasnodara i ostvarili vrijednu gostujuću pobjedu (2:3) kojom su došli na korak od plasman u osminu finala.

Bila je to uzbudljiva utakmica u kojoj su ‘Modri‘ vodili 1:0, 2:1 i 3:2, domaćin se dvaput vraćao, ali treći put nije uspio.

Dinamo je do trijumfa odveo razigrani Petković koji je zabio dva pogotka (15, 54) i sudjelovao u akciji kod trećeg pogotka kojeg je zabio Atiemwen (75). Strijelci za Krasnodar bili su Berg (28) i Claesson (69).

U Beogradu je Milan protiv Crvene Zvezde dva puta vodio, ali domaćin se uspješno vratio. Gosti su do prednosti došli u 42. minuti autogolom Pankova. U nastavku, u 52. minuti Kanga iz penala donosi Zvezdi poravnanje.

Deset minuta kasnije, penal drugoj strani, a ovoga puta Hernandez zabija za novo vodstvo Milana. Nakon crvenog kartona Rodića u 77. minuti činilo se da Zvezda nema izgleda za povratak, ali u samoj završnici Pavkov zabija za konačnih 2:2.

Od ostalih dvoboja izdvojimo sigurne pobjede engleskih premierligaša. Manchester United je uvjerljivo slavio protiv Real Sociedad sa 4:0, dok je Tottenham sa 4:1 pobijedio austrijski Wolfsberger.